poniedziałek 13 luty 2012

Grzybowski Field Archery po raz czwarty!

Mimo 12 stopniowego mrozu, ale za to w słońcu, po raz czwarty na grodzie w Grzybowie stanęli do zawodów łucznicy. Dnia 11 lutego z całej Polski do grodu zjechało się 60 zawodników – od całkiem młodych po … nieco starszych.

Niestrudzonymi organizatorami są Waldemar Rewers i Bogdan Gumiński z Drużyny Welesa. Była to tradycyjna już inauguracja sezonu łucznictwa terenowego, a zarazem pierwsza w tym roku runda cyklu Grand Prix FIELD ARCHERY.
Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: 1. Łuk Bloczkowy, 2. Łuk Hunter, 3. Łuk Tradycyjny (zawodniczy starsi) i 4. Łuk Tradycyjny młodzież (do lat 15.).
Zawodnicy musieli oddać po 72 strzały każdy do tarcz o rozmiarach od 80 do 20 cm rozstawionych w 12 punktach grodu.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.oo i trwały do 16.oo. Nikt z zawodników nie zrezygnował, nie zszedł z trasy wcześniej!

Można powiedzieć że wszyscy zwyciężyli – pokonując mróz i swoje słabości. Jednak w walce na punkty pierwsze miejsca zajęli: w kategorii Łuk Bloczkowy – Ireneusz Jurkiewicz – 341 pkt.; w kategorii Łuk Hunter – Przemysław Walkowski – 264 pkt.; 3. Łuk Tradycyjny – Adam Bisok –212 pkt.; i wśród młodzieży posługujących się łukiem tradycyjnym zwyciężył Tomasz Juszczyński – 180 pkt.

Adam Bisok zdobywając najwiekszą ilość punktów wśród zawodników posługujących się łukiem tradycyjnym był jednocześnie zdobywcą „Pierścienia Grzybowskiego” – nagrody specjalnej ufundowanej przez Oddział w Grzybowie.


                                                                               Fot.J.Wrzesiński

Archiwum