wtorek 15 maj 2012

Jubileusz Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu

Czy wiedzą Państwo, że Rezerwat Archeologiczny w Gieczu ma już prawie 50 lat?

 

 

 

Uroczyste otwarcie nastąpiło 21 lipca 1963 roku. Wiele, się od tamtej pory wydarzyło… zarówno w Polsce, na świecie, jak i w samym Gieczu. Przez te lata Rezerwat odwiedziło około 200 tys. turystów. Jeżeli byli Państwo wśród nich, zachęcamy do opowiedzenia nam o tym. Państwa wspomnienia staną się częścią wystawy upamiętniającej 50 lat Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu.

 

W związku z tym, przez całe lato zapraszamy do odwiedzenia rezerwatu i opowiedzenia nam o swoich wcześniejszych wyprawach do Giecza, podzielenia się wrażeniami i anegdotami. A może mają Państwo stare zdjęcia czy widokówki, które moglibyśmy zobaczyć? Zachęcamy także do napisania do nas, na adres rezerwatu,

z dopiskiem: WSPOMNIENIA Z GIECZA

 

W związku z przygotowaniami do obchodów 50-lecia Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu ogłaszamy ponadto plebiscyt na 10 najważniejszych zabytków w historii Rezerwatu.

 

Listę wytypowanych przez Państwa zabytków wraz z krótkim uzasadnieniem można składać osobiście lub przesłać na adres rezerwatu,

z dopiskiem: NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI

 

Wyniki plebiscytu zostaną zaprezentowane na organizowanej w przyszłym roku wystawie czasowej, a także zamieszczone na stronie internetowej.

 

Nasz adres:

Rezerwat Archeologiczny Gród Piastowski w Gieczu

Grodziszczko 2

63-012 Dominowo

muzeum@giecz.pl

 

 

Muzeum 1963

 

Muzeum 2013

 

 

Archiwum