czwartek 29 wrzesień 2011

Kupcy, rabusie i wojowie w Gieczu

W niedzielne popołudnie 2 października o godzinie 14.00 goście Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu na Grodziszczku będą mogli przenieść się do barwnych czasów średniowiecza.

Kolejna bowiem już impreza z cyklu niedziela w muzeum zostanie tym razem poświęcona tematyce zbrodni i występku wśród naszych słowiańskich przodków. W trakcie  zabawy historycznej zostanie poprowadzone śledztwo, którego celem będzie odnalezienie zrabowanych łupów.

 

Niedzielna impreza przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, a całość przebiegać będzie w formie wspólnej zabawy. W jej trakcie, oprócz innych atrakcji,  płonąć będzie ognisko, więc  organizatorzy zachęcają do zabrania kiełbasek. Będzie to przedostatnia impreza plenerowa w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu w bieżącym roku. Tegoroczny cykl zakończy święto  Dziadów, które planowane jest na 5 listopada.

 

Dodatkowe informacje o niedzielnej imprezie w gieckim grodzie można uzyskać pod numerem telefonu 61 285-92-22 lub pisząc na adres e-mail: promocja@giecz.pl. Kartę wstępu będzie stanowił bilet rodzinny w cenie 12 zł. Organizatorzy serdecznie zapraszają, tym bardziej, że jesień tego roku jest wyjątkowo piękna !!!

Archiwum