piątek 26 kwiecień 2013

Majówka w Grzybowie

Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie

 

Zapraszamy od 1 do 3 maja w godzinach od 9:00 do 17:00 do Rezerwatu Archeologicznego Gród w Grzybowie na żywą lekcję historii z początków naszego państwa piastowskiego. Każdy przybywający na gród będzie miał możliwość nie tylko obejrzenia ludzi w tradycyjnych strojach, przy tradycyjnych zajęciach, ale może samemu spróbować pracy dawnych rzemieślników i pobyć w warunkach z minionej epoki. Podczas spotkania w Grzybowie dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, gdzie przez zabawę będą poznawały zabytki i ich historię. Prowadzone będą warsztaty, a dla najmłodszych przygotowano wykop archeologiczny, w którym, w ramach projektu Grzybowskiej Akademii Małego Archeologa, będą prowadziły poszukiwania zabytków i uczyły się dokumentacji wykopaliskowej. W pawilonie muzealnym można zobaczyć stałą wystawę archeologiczną p.t. Gród Grzybowo – między plemieniem a państwem, będącą rekonstrukcją stanowiska archeologicznego, jakim jest fortyfikacja wałów grodu.

Ponadto 1 maja zostanie otwarta wystawa malarstwa pod tyt. PÓŁNOC - POŁUDNIE autorstwa Pana Marka Janusza Lewandowskiego. Prace zostały wykonane w latach 2009 - 2012. Ekspozycję będzie można oglądać do końca maja. 

Marek Janusz Lewandowski – malarz, fotograf przez wiele lat związany z ogólnopolskim środowiskiem służb mundurowych. Twórca projektu ,,Raport z fotografii ”. Uczestnik i komisarz organizacyjny wystaw i plenerów malarsko- fotograficznych. Wystawy indywidualne i zbiorowe. Poplenerowe prezentacje prac na terenie całego kraju. Członek Związku Artystów Plastyków. Autor opowiadania ,,Spotkanie z Aniołem’’. Obecnie artysta niezależny mieszkający i tworzący w zaciszu małego wiejskiego domku w malowniczo położonej miejscowości nad jeziorem Niedzięgiel.


 
Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie
Grzybowo 10a
62-300 Września
tel. 61 880 00 76, kom. 507 513 798
e-mail: grod.grzybowo@onet.eu

Archiwum