poniedziałek 09 marzec 2020

Kalendarz wydarzeń 2020

Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” wydał Kalendarium wydarzeń na szlaku 2020 r.

Jak co roku, dzięki zaangażowaniu obiektów Szlaku Piastowskiego, udało się zebrać informacje odnośnie do planów i wydarzeń, które odbędą się w przestrzeni szlaku. Wachlarz propozycji jest na tyle ciekawy, że każdy turysta i odwiedzający tę okolicę znajdzie z pewnością coś dla siebie.

Festyny, jarmarki, wydarzenia związane z rocznicami, edukacyjne spacery będą uzupełnieniem dla znanych już i popularnych wydarzeń, takich jak lednicka Noc Kupały czy gieckie Letnie o Piastach bajanie... w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Amatorzy wycieczek kulturalno-rozrywkowych z pewnością znajdą wiele niebanalnych propozycji, które pozwolą zaplanować niemal każdy weekend w sezonie turystycznym.

Kalendarium wydarzeń Szlaku Piastowskiego jest dostępne w Internecie, w formie drukowanej znajduje się w obiektach Szlaku Piastowskiego, punktach informacji turystycznej oraz podmiotach usługowych. „Zawsze aktualną i uzupełnianą w ciągu roku wersję można znaleźć na stronie www.szlakpiastowski.pl oraz na platformach społecznościowych szlaku” – podkreśla koordynator, Lidia Łączny.


Zachęcamy do zapoznania się z KALENDARIUM wydarzeń 2020 wszystkich oddziałów Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. 

Wersja PL kalendarium do druku.

Wersja EN kalendarium do druku.

Najbliższa okazja do odwiedzenia Muzeum to Palenie Marzanny organizowane w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach, Rezerwacie Archeologicznym Gród Wczesnopiastowski w Gieczu oraz w Rezerwacie Archeologicznym w Grzybowie. 

Zapraszamy!

Archiwum