czwartek 21 czerwiec 2012

Niedziela za miastem ...

24 czerwca w Grzybowie odbyła się impreza plenerowa:,, Niedziela za miastem"

Na grodzisku w Grzybowie odbyła się plenerowa impreza pt. „Niedziele za miastem”, festyn gminny, w ramach cyklu imprez plenerowych organizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Tym razem gród był miejscem rodzinnego pikniku – od godziny 16.oo najmłodsi mogli uczestniczyć w  szeregu zabaw historycznych w ramach projektu edukacyjnego GAMA Grzybowskiej Akademii Małego Archeologa, które przygotował oddział Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie. Można było uczestniczyć w warsztatach rzemiosł wczesnośredniowiecznych, w przygotowanych przez grupy odtwórstwa zabawach rekonstrukcyjnych oraz w grze terenowej „Mały wojownik”. Również przygotowano szereg zabaw współczesnych pod hasłem „Gry, Zabawy i Turnieje od Juniora do Seniora” m.in. strzelanie z wiatrówki, turniej strzelania z łuku, malowanie twarzy, zabawy z klaunem i zabawy na zamontowanych zjeżdżalniach. Pod wieczór dla nieco starszych odbyła się zabawa przy akompaniamencie zespołów muzycznych oraz występy Wrzesińskiego Studia Piosenki. Można też było posmakować potraw z grilla.

Można było zwiedzać stałą wystawę archeologiczną p.t. „Gród Grzybowo – między plemieniem a państwem”. W salce edukacyjnej było można zobaczyć, nagrodzone w Dniu Patrona, 14 czerwca, prace uczniów ze Szkoły Społecznej im. Olgierda Brzeskiego w Grzybowie. Zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie zorganizowanej w grzybowskim pawilonie muzealnym  – w dzień festynu.

Gród w Grzybowie tego dnia odwiedziło ponad 1.500 osób. Dziękujemy.

J.Wrzesiński

 

 

     

                                                                              fot.  J.Wrzesiński

Archiwum