poniedziałek 24 sierpień 2020

Rzemieślnicy i wojowie -fotorelacja

Z powodu trwających obostrzeń mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2ej zaplanowany VII GRZYBOWSKI TURNIEJ WOJÓW odbył się w zmienionej formule z zachowaniem reżimu sanitarnego, jako wydarzenie edukacyjno-warsztatowe pod tytułem RZEMIEŚLNICY I WOJOWIE.
Warsztaty i pokazy prowadzili rzemieślnicy i wojowie, a także członkowie grupy teatralnej oraz pracownicy Rezerwatu. W zagrodzie edukacyjnej zamieszkali rekonstruktorzy prezentujący życie codzienne we wczesnym średniowieczu, a także zademonstrowali pokazy walk i uzbrojenie z epoki. Nieopodal w obozie rzemieślników można było zapoznać się z pracą rzemieślników - warsztaty stolarstwa, snycerstwa, brązownicze, rogownictwa i jubilerskie. Na grodowym majdanie pod namiotami odbyły się warsztaty lepienia naczyń z gliny i sposoby ich dekorowania, a także było można wykonać własną zabawkę – motankę.

W drugi dzień warsztatów każdy mógł się poczuć artystą i pod okiem plastyków uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Jak zwykle każdy mógł się poczuć archeologiem i dokonać własnych odkryć oraz zapoznać się z procedurą rejestracji i dokumentacji zabytków. Było można poznać tradycyjne gry i uczestniczyć w zabawie z zapomnianymi zabawkami.

   Gościem niezwykłym był sokolnik prezentujący umiejętności ptaków wykorzystywanych w dawnym łowiectwie.

Dziękujemy za przybycie! 

Fot. J. Wrzesiński

 

Media o nas:

 

wrzesnia.naszemiasto.pl

witkowo.naszemiasto.pl

radiopoznan.fm

www.radioplus.pl

 

 

Archiwum