czwartek 29 marzec 2012

Śladami „Starej Baśni” w Gieczu

Tradycyjnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w rezerwacie Archeologicznym w Gieczu odbywają się „Niedziele w muzeum”. Najbliższa już za tydzień.

Tym razem przybywając w pierwszą niedzielę października do Giecza będzie można zapoznać się z życiem i wierzeniami dawnych Słowian opisanymi przez Igancego Kraszewskiego w powieści „Stara Baśń”. Na terenie średniowiecznej osady położonej u podnóża gieckiego grodziska na uczestników spotkania czekają gry terenowe, zabawy oraz kwizy. Starym zwyczajem na terenie osady przez cały czas trwania spotkania będzie płonęło ognisko, warto więc przynieść ze sobą coś do jedzenia, w tym szczególnie kiełbasę do upieczenia nad ogniskiem.

 

7 października od godziny 14.00 na grodzie w Gieczu mile będą widziani wszyscy chcący ciekawie spędzić niedzielne popołudnie, zarówno rodziny z dziećmi, jak i turyści indywidualni. Udział w spotkaniu będzie bezpłatny, a organizatorzy mają nadzieję, że tego dnia dawni słowiańscy bogowie zapewnia dobrą pogodę .

 

W tym roku w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu na Grodziszczku odbędą się jeszcze dwie „Niedziele w muzeum – Dziady (4 listopada) i Gody (2 grudnia). Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 61 285 92 22 lub pisząc na adres e-mailowy: promocja@giecz.pl.

Archiwum