poniedziałek 10 marzec 2014

Targi Turystyczne ITB Berlin

ITB Berlin to cykliczna impreza targowa trwająca od 5- 9 marca, która organizowana jest od 1966 roku. Największe targi branży turystycznej przyciągają najbardziej liczących się w branży touroperatorów, przewoźników, hotelarzy, a także tłumy turystów, podróżników i studentów.

      Na powierzchni 160 tys. m2 w 26 salach swoje produkty i usługi promuje 10 tys. wystawców z ponad 180 krajów. Nie mogło na nich zabraknąć Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, które efektywnie przyczyniło się do promocji naszego kraju. To niepowtarzalna okazja do odwiedzenia świata w kilka dni, możliwości zaprezentowania oferty, nawiązania współpracy i spotkania z ludźmi, którzy śledzą na bieżąco trendy panujące w turystyce w ujęciu globalnym.

    Polska tradycyjnie prezentowała się w hali nr 15, wyróżniającej się biało-czerwoną kolorystyką, a hasłem promującym Polskę było: "Move Your Imagination", czyli " Rusz wyobraźnią", które z pewnością zauważył każdy, kto odwiedził nasz kraj na targach. W tym roku oprócz bogatej oferty turystycznej, szczególnie dużo miejsca w polskim pawilonie poświecono turystyce uzdrowiskowej. Do odwiedzenia polskiej ekspozycji oprócz ciekawych materiałów informacyjnych, zachęcały także regionalne smakołyki i specjalności, np. Poznań przyciągał pokazem wypieku i degustacją rogali świętomarcińskich. 

    Z szacunków Instytutu Turystyki wynika, iż najchętniej odwiedzają nas nasi zachodni sąsiedzi, tym bardziej nasza obecność na berlińskich targach wydaje się ważna i potrzebna.

        Targi Turystyczne ITB zakończyły się w niedzielę (tj. 9 marca).

 

Archiwum