poniedziałek 26 marzec 2018

Fotorelacja Marzanna w Gieczu

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, wyganialiśmy zimę przy pomocy najmłodszych, przedszkolnych i „wczesnopodstawowych”, gardeł dzieci z gminy Dominowo – a wiosnę przywitaliśmy razem z gimnazjalistami ze Szkoły Podstawowej w Gieczu.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, wyganialiśmy zimę przy pomocy najmłodszych, bo przedszkolnych i „wczesnopodstawowych”, gardeł dzieci z gminy Dominowo – a wiosnę przywitaliśmy razem z gimnazjalistami ze Szkoły Podstawowej w Gieczu.

W lekko zaśnieżonej osadzie dzieci powitały czworonożnego Posłańca z dłuuugim listem od Wiosny, w którym znajdowały się wskazówki i zadania, od wykonania których Wiosna uzależniła swoje przyjście. Była więc bieganina po całej osadzie w poszukiwaniu odznak wiosny, a w dziecięcych rączkach zakwitały pierwsze kwiaty i ożywione zostały pierwsze owady… Całość dopełniło wspólne sporządzanie ekologicznych kukieł, ich spalenie we wspólnym ognisku i rozgrzanie się ciepłą zupą.

Później na naszą osadę zawitali gimnazjaliści, którzy dokończyli dzieła przeganiania zimy udziałem w terenowej grze przyrodniczo-historycznej wymagającej od nich szybkiego rozwiązywania zadań, przy których wykazać się musieli znajomością zwyczajów oraz zmian w przyrodzie związanych z przyjściem nowej pory roku oraz jeszcze szybszego przemieszczania się po osadzie i grodzisku. Potem spalenie kukieł, kiełbaska przy ognisku i rozmowy, rozmowy, rozmowy…

 

Zima przegoniona!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. M. Miciak, T. Krysztofiak

Archiwum