piątek 27 sierpień 2021

Fotorelacja - VIII Grzybowski Turniej Wojów

Mężczyzna na koniu podczas akrobacji, za nim tłum ludzi.

VIII GRZYBOWSKI TURNIEJ WOJÓW
W boju i w obozie. W zdrowiu i chorobie
 
Grzybowski Turniej Wojów odbył się na terenie historycznego wczesnośredniowiecznego grodu powstałego w latach 20.-30. X wieku. 
 
Tradycja organizacji Turnieju sięga 2001 roku – to już 20 lat. Celem wydarzenia jest próba przekazania wiedzy historycznej o czasach piastowskich, poprzez prezentacje i animacje historyczne w autentycznym – historycznym miejscu, przy wykorzystaniu sprawdzonej wiedzy historycznej, rekonstruowanej przez znakomitych specjalistów – archeologów, historyków, rekonstruktorów historycznych i animatorów (ponad 250 wykonawców – odtwórców, rzemieślników historycznych, rekonstruktorów, a także edukatorów zajmujących się edukacją historyczną).
 
Podczas dwudniowego spotkania historii i współczesności gród w Grzybowie stał się żywym miejscem pełnym ludzi w strojach historycznych dając świadectwo życia i funkcjonowania tego miejsca od przeszło 1000 lat.
Jedną z nadrzędnych funkcji grzybowskiego wydarzenia jest edukacja. Przekazanie wiedzy, wg jej aktualnego stanu, o różnych aspektach ówczesnego życia. Życie codzienne, zajęcia gospodarcze, wytwórczość rzemieślnicza, życie rodziny – to wszystko poznajemy w toku badań archeologicznych i historycznych i to wszystko obserwujemy podczas pobytu na grzybowskim grodzie w trakcie corocznego sierpniowego wydarzenia.
...więcej o Turnieju

 

Archiwum