czwartek 23 marzec 2017

Marzanna w Dziekanowicach

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez wszystkich wiosna. Z tej okazji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zorganizowało obrzędowe wyprowadzenie ze wsi "Śmiercichy", czyli symbolu zimy i spalenie jej w ognisku.

Przybyłe dzieci wraz z nauczycielami z dużym entuzjazmem i zapałem włączyły się do zabawy.  Nawsie w Wielkopolskim Parku Etnograficznym było przepełnione po brzegi kolorowymi kukłami, pełnymi oryginalnych przebrań i dodatków z ekologicznych materiałów.

Wędrujący korowód donośnie śpiewał ,,Śmiercicha ze wsi, nowe latko do wsi...", aby wypędzić zimę i radośnie przywitać zbliżającą się wiosnę. Liczba uczestników sięgnęła prawie 600 osób. Była niezła zabawa i świetna pogoda!

Na koniec smakosze mogli spróbować ciepłej zupy. Serdecznie gratulujemy pomysłowości przy tworzeniu kukieł wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że młodzi przyjaciele wraz z rodzicami bądź nauczycielami odwiedzą nas w sezonie! W ofercie znajduje się wiele imprez plenerowych z warsztatami o wysokich walorach edukacyjnych. Zapraszamy również na lekcje uzupełniające program zajęć szkolnych.

Do zobaczenia!

fot. M. Jóźwikowska

Archiwum