piątek 19 sierpień 2011

Niedziela bajkowa w Gieczu

Fotorelacja

Letnia niedziela 14 sierpnia w muzeum w Gieczu upłynęła pod hasłem niedzieli bajkowej skierowanej do dzieci. Tym razem dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Spotkanie tradycyjnie już rozpoczęło się od tańców bretońskich wykonywanych wspólnie przez wszystkich uczestników. Potem były gry i zabawy integracyjne, które miały zapoznać dzieci ze sobą i z miejscem, w którym odbywały się zajęcia, czyli średniowieczną osadą w Gieczu. W międzyczasie dzieci odnajdywały krasnoludki, które pojawiły się w różnych miejscach gieckiej osady i miały ze sobą ukryte drobne prezenty.

Najważniejszą częścią tej niedzieli muzealnej, były jednak mini warsztaty teatralne prowadzone przez Katarzynę Kicińską. W czasie ich trwania dzieci zapoznawały się przede wszystkim z zasadami pantomimy i możliwościami przedstawiania różnych scen bez użycia słów. Warsztaty teatralne były wprowadzeniem do samodzielnego przygotowania przez dzieci inscenizacji trzech wybranych bajek – „Kapryśna czapla”, „Rak nieborak” oraz ”Dlaczego zając ma kusy ogon”.

Kolejna niedziela w muzeum w Gieczu odbędzie się już 4 września, będzie to „Święto plonów”. Organizatorzy serdecznie zapraszają, jak zwykle na godzinę 14.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 285-92-22lub pisząc na adres e-mail promocja@giecz.pl.

 

fot. T. Krysztofiak

Archiwum