czwartek 09 czerwiec 2011

Poszukiwanie kwiatu paproci w Gieczu

Około 21 czerwca rozpoczyna się astronomiczne lato. Słońce osiąga wtedy swoją największą moc, a ludzie świętują najdłuższy dzień roku. To czas magii, wielkiej radości i zabawy. Nasi słowiańscy przodkowie obchodzili wtedy Noc Kupały. Z dniem tym wiązało się wiele magicznych zwyczajów i opowieści. Jedna ze dawnych legend opowiada o tym, że w Noc Świętojańską zakwita kwiat paproci, który znalazcy przynosi ogromne szczęście i powodzenie.

Na tej właśnie legendzie będzie się opierała przygotowana przez nas gra historyczna. Zachęcamy wszystkich chcących wziąć udział w zabawie, a szczególnie rodziny z dziećmi i młodzież, do przybycia w niedzielę 19 czerwca o godzinie 14.00 do położonego między Poznaniem a Środą Wielkopolską grodziska w Gieczu.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w poszukiwaniu kwiatu paproci pod numerem telefonu: 61 285 92 22 lub na adres e-mailowy: promocja@giecz.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 czerwca, a kartę wstępu będzie stanowił bilet rodzinny w cenie 12 zł.

Archiwum