sobota 18 maj 2019

Questy

***

Zachęcamy do bezpłatnego pobierania questów, które łączą ze sobą elementy nauki i zabawy, poszukiwań i radości odkrywania! 

OSTRÓW LEDNICKI

Trasa questu prowadzi po Ostrowie Lednickim, opowiadając o czasach pierwszych Piastów i pokazując najważniejsze pamiątki z tego okresu. Trasa rozpoczyna się przy budynku kasy na małym skansenie. Czas przejścia ok. 60 min.

QUEST OSTRÓW LEDNICKI PIASTOWSKIE ZAGADKI_PDF_1a

QUEST OSTRÓW LEDNICKI PIASTOWSKIE ZAGADKI_PDF_1b

REZERWAT ARCHEOLOGICZNY W GRÓD WCZESNOPIASTOWSKI W GIECZU

Wybierając taką formę zwiedzania można poznać tajemnicze budowle, które przed wiekami powstały w Gieczu. Po rozwiązaniu wszystkich zadań i zagadek dotrzemy do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów z pieczęcią.

QUEST ŚLADAMI GIECKICH BUDOWLI_PDF_1a

QUEST ŚLADAMI GIECKICH BUDOWLI_PDF_1

Czas przejścia ok. 45 minut. 

QUEST ŚLADAMI GIECKICH PIASTÓW_PDF_1a

QUEST ŚLADAMI GIECKICH PIASTÓW_PDF_1b 

Czas przejścia ok. 30 minut. 

UWAGA: Zwiedzanie z questami jest dostępne w godzinach otwarcia oddziałów Muzeum. Obowiązuje bilet wstępu. Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

____

WIELKOPOLSKI PARK ETNOGRAFICZNY 

Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach to rekonstrukcja XIX-wiecznej wsi wielkopolskiej, dworu i folwarku. Miejsce to cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród Wielkopolan, jaki i gości z innych regionów Polski. Zapraszamy do zwiedzania zagrody olęderskiej (zagroda może nie być zawsze otwarta) przy pomocy questowych zagadek. Dla wytrwałych, na zakończenie zabawy czeka tradycyjna skrzynia skarbów z pieczęcią. Gospodarstwo olęderskie znajduje się na skraju wsi, przy drodze do wiatraków. Czas przejścia ok. 45 minut. 

QUEST W OLĘDERSKIEJ ZAGRODZIE_PDF_1a

QUEST W OLĘDERSKIEJ ZAGRODZIE_PDF_1b

Zachęcamy również do bezpłatnego pobierania KART PRACY. To świetna okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii. 

 
 
 

Archiwum