czwartek 23 maj 2019

2/06 Dziecięca kraina

 

Zapraszamy do świata sztuki i kreatywności. Całodniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży: zabawy artystyczne, działania plastyczne. Pobyt przybyłym gościom będą uatrakcyjniać osoby stylizowane na postacie ze świata kultury popularnej, sztuki i literatury.

Zagrodę z Imielna znajdującą się na terenie Małego skansenu, dzięki Waszej pomocy zmienimy w artystyczną krainę, gdzie będą odbywały się warsztaty:

 

Modny Styl  – projektowanie ubrań. Prawdziwe wyzwanie dla kreatywnych i nie bojących się wyzwań przyszłych stylistów. Przygotowane przez nas zadania dostosowane będą do wieku uczestników, dlatego też młodsi sami zaprojektują i ubiorą swoją małą kartonową postać, a nieco starsi uczestnicy zmierzą się z projektowaniem przestrzennym na manekinie.

 

Zawrót głowy – tworzenie niecodziennych nakryć głowy. Chusty, turbany, czapki, kapelusze – a może coś jeszcze podpowie Wam wasza fantazja. Zajęcia na jakich będzie można pewne rzeczy poprzymierzać, pewne wykonać samodzielnie.

 

Desing małomiasteczkowy – tworzymy przestrzenną makietę. Warsztaty dla wszystkich tych którzy lubią pracę zespołową, wpływającą na rozwój umiejętności komunikowania się z innymi, pozwalające intensyfikować kreatywny rozwój dziecka.

 

Sposób  lubienia rzeczy – niekonwencjonalne zajęcia pop artystyczne. Jeśli interesujecie się kulturą współczesną z pewnością znajdziecie na tych zajęciach coś dla siebie, będzie kolorowo, zabawowo i nietuzinkowo!

 

Historie zamknięte w obrazach – inspirując się obrazami pewnej znanej malarki, postaramy się wejść w jej historię i uzupełnić ją elementami wymyślonymi przez siebie. W działaniach tych, co ciekawe będziemy używać różnych środków artystycznych nie tylko farby i pędzla.

 

Jestem Tobą -  zabawa w charakteryzację. W ten dzień choć na moment będzie można stać się kimś znany, ze świata sztuki, zaprezentować się, wystąpić czy sfotografować.

 

Z A P R A S Z A M Y !

 

Podczas wydarzenia będzie nagrany materiał filmowy i fotograficzny, który może być publikowany w celach promocyjnych.

Archiwum