wtorek 11 czerwiec 2019

23/06 IV Weekend na Szlaku Piastowskim Rezerwat Archeologiczny w Gieczu

W niedzielę 23 czerwca od godziny 14.00 zapraszamy do Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu na piknik historyczny zorganizowany w ramach czwartej już edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim.

W tym roku Weekend odbywa się pod hasłem Gry i zabawy małych Słowian, będziemy więc starali się wprowadzić naszych zwiedzających w tajemniczy i mało zbadany świat średniowiecznego dziecka. Podczas specjalnie przygotowanej na tę okazję gry terenowej będzie można wcielić się w rolę małego księcia Bolesława, który z polecenia swego ojca poznaje różne zajęcia mieszkańców osady przygrodowej. Garncarz, stolarz, tkaczka i karczmarz, to tylko niektórzy z rzemieślników, których prace będzie można obserwować i przekonać się o ich trudach na własnej skórze (czyli pobawić się we wczesnośredniowiecznego rzemieślnika).

Dodatkową atrakcją będą różne historyczne gry (kubb i hnefatafl) oraz konkursy (konkurs łuczniczy, wiedzy o średniowiecznych roślinach uprawnych). Punktem kulminacyjnym będzie krótka inscenizacja obrzędu kończącego okres dzieciństwa (postrzyżyny) w wykonaniu gieckich artystów – uczniów Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Piastów w Gieczu.

 

Ramowy program:

14.00 - 17.00

- pokazy i warsztaty średniowiecznych rzemiosł

 

- gra terenowa

 

- konkursy i zabawy dla dzieci

 

 

17.00 - Słowiańskie Postrzyżyny – inscenizacja obrzędu w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Piastów w Gieczu

 

 

Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy będzie płonąć ognisko, więc zapraszamy z koszami piknikowymi.

 

 

Podczas wydarzenia będzie nagrany materiał filmowy i fotograficzny, który może być publikowany w celach promocyjnych.

Archiwum