poniedziałek 20 czerwiec 2022

24/06 Noc Kupały na Lednicy

plakat nocy kupały

Zapraszamy do świętowania nocy ognia, muzyki i miłości - Noc Kupały na Lednicy już 24 czerwca!
 
Program:
  • 18:00 Rozpoczęcie święta (m.in. warsztaty z plecenia wianków)
  • 18:10-19:00 "Ostrów Lednicki bez tajemnic" (archeologiczne oprowadzanie)
  • 18:30-19:15 Kapela Towarzyska: potańcówkowe warsztaty i zabawa (cz.1)
  • 18:45-19:15 Gawęda o ziołach, magii i przesądach
  • 19:30-20:15 Kapela Towarzyska: potańcówkowe warsztaty i zabawa (cz. 2)
  • 20:30 Kapela ze Wsi Warszawa
  • 22:20-23:00 Widowisko obrzędowe w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie
 
Cena biletów:
20 zł normalny / 15 zł ulgowy
 
Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj'ami.
W roku 2004 Radio BBC 3 wyróżniło grupę nagrodą Awards for World Music w kategorii "Newcomer".
Siłą kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską... Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Moskwę, Paryż, Lisbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles, Vancouver, Adelaide, Melbourne i New Plymouth.
 
Kapela Towarzyska
Kapela Towarzyska to uderzająco energetyczna grupa pasjonatów folkloru, którzy porwą wszystkich do wspólnej zabawy. Gramy m.in. starodawne oberki, mazurki, polki, tanga, fokstroty, walczyki czy autorskie ballady. Inspiruje nas muzyka polskiej wsi, którą poznajemy od mistrzyń i mistrzów tradycji a także z zapisów archiwalnych.
Kapela specjalizuje się w rozkręcaniu zabaw. Prowadzi tańce w korowodach grupach i w parach - od chodzonego poloneza po skoczne polki. Zaciera się granica pomiędzy występującymi a publicznością, wszyscy spotykają się we wspólnej zabawie.
 
Zespół od wielu lat jest jednym z najprężniej działających ambasadorów kultury polskiej zagranicą, odwiedzając 68 krajów świata i przemierzając znacznie ponad dwa miliony kilometrów, niejednokrotnie przecierając szlaki dla polskich artystów.

 UWAGA!

Podczas wydarzenia rusza sprzedaż limitowanej edycji toreb Nocy Kupały! Cena: 40 PLN.


Podczas wydarzenia będzie nagrywany materiał filmowy i fotograficzny, który może być publikowany w celach promocyjnych.

Archiwum