wtorek 22 wrzesień 2020

27/09 warsztaty w Grodzie w Gieczu

Młody człowiek siedzący na trawie trzymający kij

     W najbliższą niedzielę (27.09) w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu rozpocznie się trwający miesiąc cykl warsztatów „Spotkania ze średniowiecznym rzemiosłem”. Podczas spotkań jego uczestnicy zapoznać się mogą „na żywo” z tajnikami kilku z wczesnośredniowiecznych wytwórczości. Każde spotkanie, tuż przed interaktywnymi warsztatami rozpocznie się krótkim archeologicznym wstępem, w którym zawarte będą bezpośrednie odnośniki gieckie. Wybraliśmy dziedziny we wczesnym średniowieczu najbardziej popularne: garncarstwo, przędzalnictwo, tkactwo i plecionkarstwo. Na dodatek, po naszych spotkaniach jasne dla wszystkich staną się sposoby zastawiania pułapek na ryby zamieszkujące gieckie jezioro!
Pierwsze spotkanie już za tydzień (27.09) – garncarstwo. Serdecznie zapraszamy; udział w warsztatach bezpłatny, ilość miejsc ograniczona; zapisy telefoniczne (61 28 59 222) w godzinach 8.00-16.00).
Zapraszamy!
 
Projekt grantowy realizowany dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie Lider Zielonej Wielkopolski w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020.

 

 

 

 

 

 

Młody człowiek siedzący na trawie, obok leży skóra a na niej rogi do grania

Archiwum