wtorek 25 maj 2021

30/05 Dziecięca kraina

Grafika z rycerzem i ziejącym ogniem smokiem zapowiadająca wydarzenie.

Dziecięca Kraina
Data: 30.05.2021 (niedziela) 
Lokalizacja: Ostrów Lednicki (wyspa; teren zagrody)
Czas: 11:00 – 16:00
 
PROGRAM
1) Gra terenowa – Poszukiwanie zaginionej relikwii
Godz: 11:00 / 13:00 / 15:00
Gra terenowa, która odbywa się w rekonstrukcji słowiańskiej osady na Ostrowie Lednickim. Każdy z uczestników wciela się w członka jednej z czterech drużyn (wysłannicy papieża Sylwestra II, najemnicy króla Henryka, wojowie Bolesława, kapłani pogańscy), ma inne motywacje, ale jeden cel – odnalezienie Świętej Lancy, która ukryta została przez jednego z towarzyszy broni Bolesława Chrobrego.
 
2) Zabawy ruchowe
Wszyscy wiemy, jak ważna jest kwestia aktywności fizycznej. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas w wyniku pandemii zostając w domu, pracując i ucząc się przy komputerach, nie poświęca czasu na ćwiczenia i gimnastykę. Aktywność ruchowa dziecka wpływa nie tylko na jego fizyczny rozwój, ale także na emocjonalny, społeczny i umysłowy. Dlatego tak istotne jest, by zapewnić najmłodszym każdego dnia właściwą dawkę ruchu.
 
3) Gra karciana To ja go tnę! – nauka gry i miniturniej
Zbierzcie drużynę bohaterów i wyruszcie na epicką przygodę! Podczas rozgrywek będziecie mieli okazję pokonywać groźnych przeciwników i sabotować plany swoich wrogów. Aby osiągnąć cel, będziecie wyposażać herosów w przedmioty, ujarzmiać magiczne potęgi, by skutecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zwycięży gracz, który jako pierwszy ubije 3 potwory lub zbierze drużynę składającą się z 6 różnych klas. Gra od REBEL
 
4) Współczesność kontra średniowiecze – sprawdź, jak nasi przodkowie różnili się od nas. Zabawa, która pozwoli uczestnikom poznać średniowieczną krainę naszych przodków. Zwiedzając zagrodę uczestnicy, będą szukać współczesnych sprzętów, aby następnie znaleźć ich średniowieczne odpowiedniki.  
 
bilety wstępu: 12/6 zł

Archiwum