poniedziałek 26 listopad 2012

Boże Narodzenie w dawnych tradycjach

Ostatnia taka niedziela w tym roku w Gieczu

Dlaczego Święta Bożego Narodzenia obchodzone są 25 grudnia, skąd się wzięli i kim są święty Mikołaj i Gwiazdor, czy dawni Słowianie też mieli choinki ? – tego wszystkiego i wiele więcej będzie się można dowiedzieć w najbliższą niedzielę w Muzeum w Gieczu.

 

W niedzielę 2 grudnia o godzinie 14.00 w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Niedziela w muzeum”. Spotkanie, w formie zabawy, pozwoli przenieść się jego uczestnikom w dawne czasy i odnaleźć źródła współczesnych zwyczajów świątecznych. Oprócz tego będzie można miło i twórczo spędzić czas własnoręcznie przygotowując różne ozdoby świąteczne.

Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą przez uczestników słodyczy, a przede wszystkim pierników. W związku z ograniczona liczbą miejsc, konieczna jest rezerwacja, której można dokonać telefonując pod numer: 61 285-92-22  lub pisząc na adres e-mail: promocja@giecz.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada, a sam udział w Spotkaniu Świątecznym jest bezpłatny.

 

Zawsze warto nas odwiedzić!

Archiwum