środa 22 czerwiec 2011

Dzień Patrona Szkoły w GRZYBOWIE!

W dniu 18.06.2011r. na terenie Grodu w Grzybowie, odbył się już po raz drugi Dzień Patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Grzybowa. Patron szkoły - Olgierd Brzeski to człowiek nierozerwalnie związany z Grodem Grzybowskim, miłośnik historii i archeologii.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przywitali zebranych gości i zaprosili do obejrzenia przedstawienia pt: "Sześć żon Mieszka I". W widowisku reżyserowanym przez p. Rafała Szamburskiego, autora scenariusza, wystąpili uczniowie
miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Przygotowaniem merytorycznym i historycznym przedstawienia zajęła się mgr Agnieszka Łukaszyk, pracownik Grodu w Grzybowie, która udostępniła również stroje i rekwizyty ze swojej prywatnej kolekcji.
Zaproszeni goście, jaki i rodzice, gromkimi brawami dziękowali młodym aktorom za ogromny nakład pracy, umiejętności aktorskie i zaangażowanie w przygotowanie spektaklu.
Kolejnym punktem programu było uroczyste zaprzysiężenie Marszałka, V-ce Marszałka i Sekretarza Sejmiku Uczniowskiego wybranych na kolejny rok szkolny.
Po części oficjalnej zaproszono młodzież do zabaw sportowych z nagrodami dla zwycięzców. Uczniowie konkurowali m.in. w takich dyscyplinach jak: strzelanie z łuku, rzut piłką lekarska, skoki przez skakankę, rzut do celu i wiele innych.
W między czasie oceniane były prace plastyczne wykonane przez uczniów o tematyce "Olgierd Brzeski - patron szkoły".
Przy dobrej pogodzie, zabawy trwały do późnych godzin popołudniowyc, a organizatorzy w postaci rodziców samorządu szkolnego oraz rady sołeckiej ufundowali nagrody dla każdego dziecka biorącego udział w konkurencjach. Dla dzieci i zaproszonych gości nie zabrakło gorących i zimnych napojów oraz przepysznych wypieków przygotowanych przez miejscowe koło gospodyń wiejskich.
                                                                          

Do zobaczenia za rok.
                                                                                                                            Sławomir Gronek

 

 

Fot. J.Wrzesiński

Archiwum