poniedziałek 12 maj 2014

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w gronie najlepszych w Wielkopolsce!

Izabella 2013

 „IZABELLA” jest prestiżowym konkursem wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Pierwszych laureatów wyłoniono w 2002 roku. Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.


W Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera 12 maja odbyło się wręczenie nagród w konkursie na wielkopolskie wydarzenie muzealne roku „Izabella 2013”, organizowanym przez Fundację Muzeów Wielkopolskich.
Pierwszą nagrodę w kategorii działalność wystawiennicza otrzymał oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy Rezerwat Archeologiczny Gród Wczesnopiastowski w Gieczu za ekspozycję czasową „Wspomnienia cenniejsze niż klejnoty – wystawa czasowa z okazji jubileuszu 50-lecia Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu”.
W kategorii działalność naukowa, konserwatorska i dokumentacja zbiorów pierwszą nagrodę otrzymał projekt „FONTES – Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Wieloaspektowe, interdyscyplinarne badania dziedzictwa pierwszych Piastów – program badawczo-naukowy” w ramach którego opracowano kolekcje monet i toporów.
„Poznać przeszłość – Zrozumieć teraźniejszość – Kreować przyszłość – program edukacyjny” zdobył trzecią nagrodę w kategorii działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa.
Statuetki „Izabelli” wręczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Naszym pracownikom serdecznie gratulujemy!

 

fot.R.Nawrot, P.Klimowicz

 

 

Archiwum