środa 20 lipiec 2016

Szczególna wizyta na Ostrowie Lednickim!

W czasie tygodnia misyjnego Światowych Dni Młodzieży 100 - osobowa grupa młodzieży włoskiej z diecezji Brescia w Lombardii, goszcząca w parafii pw. Św. Katarzyny w Golubiu-Dobrzyniu (diecezja płocka), przybyła ze swym biskupem ordynariuszem, mons. Luciano Monarim na Ostrów Lednicki!

 

 

 

Szczególnym motywem przyjazdu gości z Włoch na świętą wyspę na jeziorze Lednica było uczczenie jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Wiąże się to z wydarzeniami sprzed 50 lat, kiedy Polska uroczyście obchodziła Wielkie Millenium swego Chrztu. Wtedy na uroczystości te bardzo pragnął przybyć papież Paweł VI, lecz ówczesny rząd komunistyczny nie wyraził na to zgody.

 

Giovanni Battista Montini – dziś już błogosławiony Papież Paweł VI, urodził się i dorastał do kapłaństwa właśnie w diecezji Brescia, stąd dla jej mieszkańców jest on najbliższym rodakiem, „ich papieżem”. Współczesne pokolenie Kościoła w Bresci pragnąc wypełnić TESTAMENT PAWŁA VI i po pięćdziesięciu latach zrealizować w jego imieniu niespełnione plany swego Papieża, przybywa do źródeł Chrztu Polski.

 

 

 

Wizyta na Ostrowie Lednickim miała miejsce 25 lipca, gdzie od godz. 11:00 rozpoczęły się uroczystości liturgiczne.

Fot. A. Ziółkowski

 

Tekst przesłania pielgrzymów z Włoch podpisany w kaplicy baptyzmalnej na Ostrowie Lednickim przez mon. Luciano Monariego i grupę młodzieży przybyłej do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

 
 
 
 

Archiwum