wtorek 16 maj 2023

27/05 warsztaty przyrodnicze

Na pomarańczowym tle ślady łap kota, zielone liście z informacją o warsztatach

Podczas warsztatów będzie można oglądać przez lornetki kilka gatunków ptaków wodnych, pływających na jeziorze Lednica oraz rozpoznawać ptaki niewidoczne, bytujące nieopodal w szuwarach np. bąka, trzciniaka i wodnika. Dla zainteresowanych tematyką ornitologiczną, organizatorzy przygotowali folder z opisem wymienionych gatunków ptaków. W budynku Rybakówki, będą znajdowały się odciski (tropy) zwierząt, a dla chętnych pojawi się ćwiczenie w rozpoznawaniu tropów zwierząt leśnych: dzika, jelenia, sarny, borsuka, wilka oraz ptaków: kaczki krzyżówki i żurawia.  Można będzie nauczyć się orientacji w terenie za pomocą mapy i foldera z opisem przystanków, jak również wypełnić przyrodnicze karty edukacyjne.

 

Przy Rybakówce zapraszamy do udziału w grach i zabawach tradycyjnych, które stanowiły dawniej nieodłączny element codziennego życia człowieka (kubb, krokiet, chodzenie na szczudłach, boccia, kręgle fińskie). 

 

Na Ostrowie Lednickim w zrekonstruowanej wczesnośredniowiecznej zagrodzie można obejrzeć wyposażenie chaty oraz zapoznać się z niektórymi elementami dawnego sposobu życia, pracami domowymi oraz poznać umiejętności wyrobu prostej krajki. 

   

27 maja 2023 r.

Miejsce: Ostrów Lednicki

Czas trwania: 1000-1600

Wstęp na warsztaty w ramach zakupionego biletu wstępu do Muzeum.    

 

uwaga! Ruszyła sprzedaż biletów on-line!

sklep.lednicamuzeum.pl/  

 

 

Koordynator warsztatów: K. Renn

 

Archiwum