środa 02 styczeń 2019

Wspólne kolędowanie z udziałem zespołu Wiwaty

Dyrekcja Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Wójt Gminy Łubowo, zapraszają na widowisko kolędnicze, połączone z koncertem kolęd i pastorałek, które odbędzie się dnia 6 stycznia 2019 r. w drewnianym kościele w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach. Godzina 16.00.

Tradycją już stało się zaproszenie do wspólnego kolędowania podczas Święta Trzech Króli. Także w tym roku Dyrekcja Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy wraz z Wójtem Gminy Łubowo - Andrzejem Łozowskim serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek podczas dynamicznego widowiska folklorystycznego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Wiwaty".

Działający w Gminie Pobiedziska  od 45 lat Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty” kultywuje tradycje . W bogatym dorobku artystycznym  oprócz tańców  i pieśni pielęgnuje zwyczaje i obrzędy . W okresie Świąt Bożego Narodzenia zespół aktywnie koncertuje prezentując barwne widowisko "Chodzenie z gwiazdą betlejemską i turoniem".

 

Widowisko rozpocznie się o godz. 16.00 przejściem barwnym orszakiem po terenie dawnej wsi polskiej na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach.

 

Podczas wydarzenia będzie nagrany materiał filmowy i fotograficzny, który może być publikowany w celach promocyjnych.

Archiwum