Kim jesteś człowieku?

sobota 26 maj 2012

O badaniach cmentarzysk będą rozmawiać przedstawiciel różnych dyscyplin nauki w dniach 12-13 maja w Dziekanowicach. Organizatorami interdyscyplinarnego spotkania z cyklu Funeralia Lednickie są: Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polski - Oddział w Poznaniu, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Polskie Towarzystwo Antropologiczne.

 

Badania bezkręgowców i kręgowców

sobota 26 maj 2012

 

Wielkopolski Park Etnograficzny

sobota 26 maj 2012

***

 

Muzeum laureatem kolejnej nagrody!

czwartek 24 maj 2012

 

KOMUNIKAT

czwartek 24 maj 2012

W chwili obecnej trwa przebudowa wewnętrznej sieci telefonicznej Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, co może powodować utrudnienia w komunikacji wewnętrznej. W chwili zakończenia prac, na naszej stronie zostaną zaktualizowane numery.

 

Noc Muzeów na Grodziszczku

środa 23 maj 2012

W tegoroczną Noc Muzeów Rezerwat Archeologiczny w Gieczu był bezpłatnie dostępny dla turystów, nie tylko do zwiedzania…

 

Badania Etnograficzne

wtorek 22 maj 2012

***

 

Wiosna Poetycka

wtorek 22 maj 2012

Od szesnastu lat w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z inicjatywy poetki Stanisławy Łowińskiej organizowana jest Lednicka Wiosna Poetycka- koegzystencja sztuk łącząca poezję, warsztaty literackie, plenery plastyczne, spotkania z muzyką, wybitnymi artystami i poetami scen polskich.

 

Historyczna majówka!

wtorek 22 maj 2012

26 maja 2012 r. w Maniewie gm. Oborniki, nieopodal miejsca, gdzie znajdowała się nieistniejąca dziś wieś Radzim, rozpoczęła się „Historyczna majówka z Lokalną Grupą Działania Kraina Trzech Rzek”.

 

Nagroda dla Muzeum!

poniedziałek 21 maj 2012

W dniu 18 maja na uroczystej Gali w sali balowej Łazienek Królewskich w Warszawie odbyło się zakończenie XXXII edycji konkursu na wydarzenia muzealne SYBILLA 2011. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zostało laureatem konkursu w kategorii wystawy etnograficzne i archeologiczne.

 

Archiwum