,,Święto latawca" w Dziekanowicach

poniedziałek 26 wrzesień 2016

Latawce już po raz szósty miały swoje święto. W ostatnią niedzielę września na polanie w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy gościliśmy wielu miłośników puszczania latawców!

 

Lednicka wystawa w Stalowej Woli

niedziela 18 wrzesień 2016

W dniu 30 września została otwarta w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli wystawa Ostrów Lednicki. U źródeł chrześcijaństwa w Polsce.

 

Bezkręgowce i rośliny w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

sobota 17 wrzesień 2016

Na obszarze Wielkopolskiego Parku Etnograficznego przygotowano ścieżkę edukacji przyrodniczej ,,Bezkręgowce i rośliny w Wielkopolskim Parku Etnograficznym” autorstwa prof. Zbigniewa Celki i Katarzyny Renn ukazującą najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne elementy szaty roślinnej oraz niektóre bezkręgowce występujące na tym terenie....

 

MPP-5-2016 ROZEZNANIE CENOWE

piątek 16 wrzesień 2016

„Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z oceną stanu technicznego i możliwości zagospodarowania terenu folwarku i zlokalizowanych na nim budynków folwarcznych (OTTON, BUKACIARNIA I, BUKACIARNIA II) na potrzeby realizacji Przedsięwzięcia p.n. „DZIEDZICTWO PIERWSZYCH PIASTÓW – rozbudowa infrastruktury...

 

Prezydent RP Lech Wałęsa na Ostrowie Lednickim!

piątek 16 wrzesień 2016

Dnia 15 września w godzinach południowych na Ostrowie Lednickim gościł Pan Lech Wałęsa Prezydent RP w latach 1990-1995.

 

Goście lednickiego stołu - wystawa

piątek 16 wrzesień 2016

***

 

Jubileuszowy kolekcjonerski walor filatelistyczny

piątek 16 wrzesień 2016

Wyjątkowa, limitowana seria personalizowanych znaczków pocztowych wyemitowana przez Pocztę Polskę, na zlecenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z okazji 1050 rocznicy chrztu Mieszka I. Kolekcja nawiązuje do Ostrowa Lednickiego – stołeczno-rezydencjalnego grodu księcia Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego.

 

Weekend na Szlaku Piastowskim

czwartek 15 wrzesień 2016

UWAGA! Będą zniżki na bilety! Bilet indywidualny normalny będzie sprzedawany w cenie indywidualnego biletu ulgowego. Promocja będzie obowiązywać: 30.09. na Ostrowie Lednickim, natomiast 2.10. w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu i Grzybowie!

 

,,Pożegnanie lata" - relacja fotograficzna

środa 14 wrzesień 2016

Wspomnienie: sceneria naszej muzealnej wsi była w ubiegłą niedzielę tłem dla jesiennych prac gospodarskich i domowych wykonywanych przy pomocy tradycyjnych sprzętów i narzędzi.

 

Circa 966 - czwarta edycja!

wtorek 13 wrzesień 2016

***

 

Archiwum