List intencyjny podpisany z AMWizerunek.pl

piątek 25 marzec 2011

Dnia 24 marca w Dziekanowicach został podpisany list intencyjny pomiędzy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy a Firmą AMWizerunek.pl.

 

Powitanie wiosny w Gieczu 2011

środa 23 marzec 2011

Tradycji stało się zadość! 21 marca na terenie Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu przeprowadzony został obrzęd wypędzenia zimy i powitania wiosny. W zabawie prowadzonej przez Jakuba Kamińskiego brały udział dzieci ze świetlicy środowiskowej wraz z opiekunką Julitą Królewicz.

 

Gnieźnieńscy motocykliści witają wiosnę w Gieczu

środa 23 marzec 2011

W sobotę 19 marca 2011 Gnieźnieński Klub Motocykli Zabytkowych – Classic Gniezno Veteran Motorcycle Club Poland zorganizował swoją doroczną imprezę „Topienie Marzanny, czyli Pierwszy Powiew Wiosny”. W tym roku żegnanie zimy i witanie wiosny przez posiadaczy motocykli odbyło się na terenie Rezerwatu...

 

Sezon turystyczny w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu

środa 23 marzec 2011

Wiosną, od 19 kwietnia 2011 (wtorek) rozpocznie się sezon turystyczny w Rezerwacie Archeologicznym Gród Piastowski w Gieczu. Od tego dnia będzie możliwe zwiedzanie Rezerwatu, jak też uczestniczenie w lekcjach muzealnych oraz w organizowanych przez Oddział w Gieczu imprezach plenerowych.

 

Finał konkursu „Kościół, który zbudowali aniołowie…”

wtorek 22 marzec 2011

W dniu 18 marca 2011 w Rezerwacie Archeologicznym Gród Piastowski w Gieczu dokonano rozstrzygnięcia konkursu „Kościół, który zbudowali aniołowie…”  Zadaniem uczestników konkursu było opowiedzenie w formie literackiej lub plastycznej legendy...

 

Marzanna w Grzybowie 2011

wtorek 22 marzec 2011

Kultywowanie tradycyjnych obrzędów w Muzeum ma swoją historię od początków jego powstania. „Topienie Marzanny” należy do pierwszych tzw. imprez masowych – otwartych organizowanych dla młodych ludzi, a prezentujących nieco już zapomniane zwyczaje.

 

Przetarg nieograniczony pisemny na wynajem lokali użytkowych na działalność gastronomiczną na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

poniedziałek 21 marzec 2011

MPP-02-2011 Przedmiotem przetargu są 2 lokale użytkowe:

 

Fotoreportaż z "Topienia Marzanny" w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

piątek 18 marzec 2011

"Śmiercicha ze wsi - Nowe latko do wsi"

 

Otwarcie wystawy w NBP w Poznaniu

czwartek 10 marzec 2011

Dnia 24 lutego w gmachu Narodowego Banku Polskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy " Skarby natury i kultury nie tylko na monetach NBP". Wstęp na wystawę jest bezpłatny.Serdecznie zapraszamy!

 

Fotorelacja z uczestnictwa w Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

środa 09 marzec 2011

W dniach 4- 6 marca 2011 Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy uczestniczyło w X Poznańskim Spotkaniu Targowym Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

Archiwum