Nowa wystawa w Dziekanowicach już otwarta!

piątek 29 kwiecień 2011

Wystawa na folwarku w Dziekanowicach przeszła gruntowną przebudowę i modernizację. Jej uroczyste otwarcie nastąpiło 29 kwietnia.  Wszystkich zainteresowanych  nową odsłoną tej niezwykłej ekspozycji serdecznie zapraszamy !!!

 

Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego 2011

wtorek 26 kwiecień 2011

W tym roku Laureatem Nagrody Lednickiego Orła Piastowskiego został Profesor dr hab. Jerzy Strzelczyk - wybitny naukowiec, mediewista, były prorektor UAM i pracownik Komitetu Badań Naukowych, a obecnie kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej Wydziału Historycznego poznańskiego uniwersytetu.

 

Projekt „MAŁY ARCHEOLOG” – piknik edukacyjny

wtorek 26 kwiecień 2011

Zapraszamy 30 kwietnia; 1-3maja; 4 czerwca; 2 lipca; 6 sierpnia i 3 września w godzinach od 10:00 do 17:00

 

„Majówka nad Lednicą” w Wielkopolskim Parku Etnograficznym 1-3 maja 2011 r.

sobota 23 kwiecień 2011

Coroczne, majowe  spotkanie z twórczością, w tym roku przybrało formę warsztatów. Zaprosiliśmy rękodzielników, których umiejętności oparte są o wiedzę przekazaną w rodzinie oraz współcześnie prężnie rozwijający się nurt nazywany folkdizajn.

 

Wielkanoc w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

środa 20 kwiecień 2011

Od Niedzieli Palmowej  w Wielkopolskim Parku Etnograficznym panuje świąteczny nastrój. W dworze i kilku domach w muzealnej wsi przygotowano „święcone”. Jajka, chleb, kiełbasa, placek i baranek z masła to podstawowe produkty przygotowywane na wielkanocne śniadanie. 

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2011

wtorek 19 kwiecień 2011

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 roku i wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym.Celem Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków jest przede wszystkim przybliżenie...

 

Umowa o współpracy z Roznovem

poniedziałek 18 kwiecień 2011

Dnia 19 kwietnia br. o godz.12.00 na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dworze ze Studzieńca  została podpisana umowa międzynarodowa o współpracy z Wołowskim Muzeum w Przyrodzie w Rożnowie pod  Radhostem.

 

Gród Grzybowo - między plemieniem a państwem

poniedziałek 18 kwiecień 2011

W sobotę 16 kwietnia została otwarta pierwsza stała wystawa w pawilonie muzealnym stojącym na grzybowskim grodzie.

 

Lednicka Wiosna Poetycka Edycja XX-21.05

czwartek 14 kwiecień 2011

Od dwudziestu lat w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z inicjatywy poetki Stanisławy Łowińskiej organizowana jest Lednicka Wiosna Poetycka- koegzystencja sztuk łącząca poezję, warsztaty literackie, plenery plastyczne, spotkania z muzyką, wybitnymi artystami i poetami scen polskich.

 

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

środa 13 kwiecień 2011

Dot.: przetargu nieograniczonego pisemnego na wynajem lokali użytkowych z przeznaczeniem na działalność gastronomiczną położonych w Dziekanowicach 23 i 32

 

Archiwum