Informacja dla turystów

czwartek 27 październik 2016

W niedzielę, tj. 30 października Ostrów Lednicki i Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach będą czynne do godz. 15.00.

 

Zapraszamy!

wtorek 25 październik 2016

***

 

Informacja dla turystów

wtorek 18 październik 2016

W związku z otrzymaną informacją od dystrybutora energii elektrycznej o planowanym wyłączeniu zasilania elektrycznego w dn.19 października 2016r. w godz. 8:30 - 14:30 wystawa stała ,,Pod niebem średniowiecza. Ostrów Lednicki" będzie nieczynna.

 

Ambasadorowie odwiedzili Ostrów Lednicki

poniedziałek 17 październik 2016

W Wielkopolsce odbyła się studyjna wizyta szefów misji dyplomatycznych. Na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, reprezentanci 33 krajów przez 3 dni odwiedzili najważniejsze miejsca związane z rozwojem kulturalnym oraz gospodarczym regionu.

 

Lednicka wystawa w Trzemesznie

piątek 07 październik 2016

Dnia 9 września 2016 r. w Domu Kultury w Trzemesznie udostępniona została wystawa fotograficzna „Chrzest Polski z Lednicą w tle”. Ekspozycja ta poświęcona jest obrazowi Jana Matejki „Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965” oraz jego „ożywieniu” w trakcie kręcenia scen do popularno-naukowego filmu „Krzyż i korona” w reżyserii Z....

 

MPP-3-2016

czwartek 06 październik 2016

Ostrów Lednicki. Prace konserwatorsko-restauratorskie reliktów X-wiecznej budowli pałacowo-sakralnej oraz południowego basenu chrzcielnego (etap III)

 

,,Święto latawca" w Dziekanowicach

poniedziałek 26 wrzesień 2016

Latawce już po raz szósty miały swoje święto. W ostatnią niedzielę września na polanie w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy gościliśmy wielu miłośników puszczania latawców!

 

Lednicka wystawa w Stalowej Woli

niedziela 18 wrzesień 2016

W dniu 30 września została otwarta w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli wystawa Ostrów Lednicki. U źródeł chrześcijaństwa w Polsce.

 

Bezkręgowce i rośliny w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

sobota 17 wrzesień 2016

Na obszarze Wielkopolskiego Parku Etnograficznego przygotowano ścieżkę edukacji przyrodniczej ,,Bezkręgowce i rośliny w Wielkopolskim Parku Etnograficznym” autorstwa prof. Zbigniewa Celki i Katarzyny Renn ukazującą najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne elementy szaty roślinnej oraz niektóre bezkręgowce występujące na tym terenie....

 

MPP-5-2016 ROZEZNANIE CENOWE

piątek 16 wrzesień 2016

„Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z oceną stanu technicznego i możliwości zagospodarowania terenu folwarku i zlokalizowanych na nim budynków folwarcznych (OTTON, BUKACIARNIA I, BUKACIARNIA II) na potrzeby realizacji Przedsięwzięcia p.n. „DZIEDZICTWO PIERWSZYCH PIASTÓW – rozbudowa infrastruktury...

 

Archiwum